Spacer nad zalewem

Witajcie!

Chciałabym Wam pokazać bardzo przyjemne miejsce w moim mieście. Miejsce, gdzie można wybrać się na spokojny spacer w towarzystwie szumu wody i odrobiny czystego powietrza.

W moim rodzinnym mieście, w Suwałkach znajduje się zalew o jakże ciekawej nazwie – Arkadia. ;p żartuję, nazwa jak nazwa, czy ciekawa… nie mi to oceniać. 😉 Fakt, że obecnie miejsce jest bardzo urokliwe. Jeszcze kilka lat wstecz, wyspa, o której Wam wspomnę, nie była dostępna dla zwykłego śmiertelnika! ;D

żadnej kładki czy mostu, jedynie łódka wchodziła w grę, a tą mają nieliczni. Sam obszar wokół zbiornika wodnego został doprowadzony do ładu więc już nikogo nie straszy. Pięknie przystrzyżone trawniki, ławki, wysokie drzewa dające cień, plac zabaw, wysoko ogrodzone boisko a nawet dwa rodzaje siłowni na świeżym powietrzu. Brzmi fajnie, prawda?

Fotograf ze mnie raczej nie najlepszy (nie najgorszy także!), ale zrobiłam przy okazji kilka zdjęć by pokazać Wam jak to wygląda teraz.

Niestety pogoda dzisiaj wyjątkowo nie dopisała, wiał bardzo silny wiatr choć całe szczęście że deszcz mnie nie dopadł.. 😉 Miejsce trochę straciło swój urok ale ponownie się tam wybiorę, gdy tylko pojawi się więcej słońca.

A po drodze mijamy taką piękną rzeźbę 🙂

Nazywa się „Brzeg”, a jej autorem jest Volodymyr Kochmar z Ukrainy. Powstała na potrzeby IV międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego „Teatr” w Suwałkach w 2017 roku.

Tego typu plenery rzeźbiarskie odbywają się w Suwałkach co roku. Pomimo, że wielu osobom może to wydawać się nudne, to takie wydarzenie przyciąga dość sporą widownię.

Przyznacie, że efekt końcowy jest bardzo ciekawy? 🙂

Tutaj, trochę więcej zdjęć danej rzeźby jak i innych tego artysty: KLIK

No dobra, a Wy jakie ciekawe miejsca odwiedziliście w ostatnim czasie? Dajcie znać w komentarzach! 🙂

Komentarze

Copyright © paulinapisze.pl