Przepis na najlepsze ciastka z czekoladą - Pokochasz je!

 Ostatnio, mając w kuchni nadmiar gorzkiej czekolady, której ja oczywiście nie lubię bo dla mnie czekolada ma być słodka, stwierdziłam, że muszę wykorzystać ją w jakiś inny sposób, bo już kilka mi się ich zebrało. :) I tu wpadłam na pomysł, by zrobić ciastka z kawałkami czekolady, coś w stylu sklepowych piegusków. Akurat w tym przypadku, gorzka lub deserowa czekolada sprawdzi się idealnie, bo mleczna się po prostu rozpłynie… 


Bez owijania w bawełnę, produkty które potrzebujemy do wykonania ciasteczek: 
  • szklanka mąki pszennej - ok 160g 
  • 100g miękkiego masła
  • 1/4 szklanki cukru - ok 70 g 
  • 1 jajko 
  • tabliczka gorzkiej czekolady 
  • łyżeczka proszku do pieczenia 
  • większa szczypta soli 

Do ciasta można dodać tez inne bakalie typu orzechy, rodzynki itp. :) 

Najpierw, przygotowuję czekoladę krojąc ją na malutkie kawałki wielkością zbliżone do ziarenek grochu. 

W tym momencie możesz już nastawić piekarnik na 220 stopni na grzanie góra - dół. 

Teraz, wszystkie składniki, prócz czekolady, lądują w misce i mieszamy. Najwygodniej będzie to zrobić dłońmi bo ciasto będzie dość gęste. Gdy uzyskamy jednolitą masę, możemy wrzucić czekoladę i wymieszać. 

Ciastka formujemy albo za pomocą foremek (najłatwiej będzie użyć okrągłych) albo za pomocą dłoni odrywając niewielkie kulki tworząc ok 1cm placki. 

Tak przygotowane ciastka wstawiamy do piekarnika. I teraz ważne! Środkowa półka, grzanie góra - dół. Najpierw przez 5 minut w 220 stopniach, następnie zmniejszamy temperaturę do 180 stopni i czekamy jeszcze 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy ciastka do ostygnięcia.

Ciepłe są dość miękkie, kruche robią się dopiero po ostygnięciu. Jednak mi odpowiada zarówno wersja ciepła i zimna, z mlekiem - pychota! 

Smacznego. :) 

Komentarze

Copyright © paulinapisze.pl